مشائی دات کام تقدیم می کند!

                                    

ارتباط تنگاتنگ مردم با مسؤولان اجرایی کشورشان به قدری لازم و راهگشاست که از هر روش و وسیلۀ ممکن و حتی محیّرالعقول می توان برای تسهیل این مسیر قشنگ  و برای رضای خدا استفاده کاربردی به عمل آورد. به خصوص که عصر حاضر معروف به عصر ارتباطات است و هزار و یک ابزارو آلات تکنولوژیک جالب برای بسط و توسعۀ دامنۀ تنگ ارتباطات ملت با ملت، دولت با دولت، ملت با دولت، و دولت با ملت کشف و اختراع شده است که اگر به نحو احسن مورد بهره برداری قرار نگیرند؛ سرمان کلاهی رفته است به این گشادی!(اندازۀ تصویری این گشادی کلاه در نزد نگارنده محفوظ و قابل ارائه است.)

دعوت به ارتباط:

         در دل دوست به هر حیله رهی باید کرد

                        طاعت از دست نیاید، گنهی باید کرد

اگر ملت همیشه در صحنه، سابق بر این، فقط از طریق نامه و تلفن می توانستند با مسؤولین مملکت خودشان ارتباط حسنه برقرار کنند، اما الآنه به مدد پیشرفت علوم و ابزار ارتباطی، راه و روشهای دیگری نیز اضافه شده است که اصلاً انگار خارجی ها از همان اول به نیّت ما آنها را اکتشاف و اختراع کرده اند. منتهی این وسط کمی ذوق و انگیزه می خواهد که ممکن است همۀ مسؤولان زحمتکش ما به صرافت آن نیفتند و زمانی بیفتند که بقیه گوی سبقت را ربوده اند.

به عنوان نمونه چندی پیش «سایت مشایی دات کام» در یک عملیات ابتکاری و به سبک و سیاق برنامۀ ورزشی نود اعلام کرد که از این پس هموطنان جان در داخل و خارج کشور می توانند به وسیلۀ پیامک به شمارۀ 30001244 نظرات خود را به طور مستقیم و خارج از کاغذبازی[به شیوۀ جدید sms بازی] در کمترین زمان ممکن با آقای مشایی مطرح کنند.(ما عین شماره را هم در بالا نقل کردیم که به طرح ایشان کمک کرده باشیم و ایشان خیال نکنند که قصد اخلال در طرح های هدفمند ایشان داریم. نعوذ بالله!)

تشکر از مخابرات: همینجا جا دارد ازمسؤولان دلسوز و زحمتکش مخابرات نیز کمال امتنان را داشته باشیم که گاهی یک پیامک ما را هفشده بار ارسال می کنند و البته که این از سر خیرخواهی و از باب محکم کاری برای ملت شریف ایران است. خب مثلاً فرض نمایید که یک پیامک شما برای جناب مشائی در حدود 10 بار اگر ارسال شود، بالاخره غیرممکن است که به یکی از آن ده تا پاسخ مناسب داده نشود.

بیت مونتاژی:

             از هر کرانه،بنده پیامک کنم رها

                           باشد کز آن میانه یکی کارگرشود

پیشنهاد سازنده: به نظر ما بد نیست که در یک اقدام خودجوش،برای تسهیل امر ارتباط و انتقال نظر، به روش زیر عمل شود که از این که هست هم کمتر وقت ملت گرفته شود و بیشتر دعاگو باشند(منظور جناب محسن دعاگوی مقیم شمیرانات نیستند):

1ــ برای صحبت در خصوص طرح مکتب ایرانی به جای مکتب اسلام که در همایش ایرانیان خارج از کشور مطرح شد، و با استقبال رئیس جمهور و رئیس دفتر ایشان مواجه شد؛به شیوه ای ایرانی عدد یک را فشار دهید.

2ــ برای صحبت راجع به منشور سالم و اصیل کوروش کبیر و حواشی و شایعات مربوط به این استوانۀ خدشه ناپذیر تاریخی اولین حقوق دریافتی بشر، با کمال افتخارعدد دو را فشار دهید.

3ــ برای صحبت در خصوص حضور جناب مشائی در نمایشگاه آثارهنری خانم هدیه تهرانی و یک عکس فتوشاپی از صحنۀ ساختگی همنشینی تنگاتنگ ایشان با اوشان، عدد «سه» را شدیداً فشار دهید.

4ــ برای اطلاع از کمّ و کیف فیلم ساختگی توسط شرکت tour sab از شرکت نامعلوم جناب مشائی در مراسم پر حاشیۀ رقص در یک جشنوارۀ یک شرکت خصوصی ترکیوی در حاشیۀ اجلاس وزرای اقتصادی کشورهای اسلامی در 24 تا 26 نوامبر 2005 میلادی الحرام، عدد چهار را فشار دهید.

5ــ برای کسب خبر در ارتباط با حضور جناب مشائی در یک همایش مربوط به سازمان میراث فرهنگی کشور در آبان 1387 شمسی و این شایعۀ کذب که  طیّ این مراسم در یک عمل بی سابقه و شمرده شده، حدود 12 زن به همراه دف زنی و پاره ای حرکات موزون، کتاب آسمانی قرآن را برای قرائت بر روی یک سینی به روی سن بردند؛ عدد پنج را با احتیاط فشار دهید.

6ــ برای پرس و جو در راستای سایر مسائل و بیان دیگر نظرات و انتقادها و پیشنهادهای سازندۀ خود، استدعا دارد که سایر اعداد شش تا نه را هرطور که دوست دارید، فشار دهید.

 

پیشنهاد تکمیلی: داشتن ارتباطات تنگاتنگ با آقای مشائی از طریق ژیامک تلفن همراه البته چیز خوبی است؛ منتهی چون دست روی دست بسیار است و مخ ما هم که کلاً ــ به قول اجنبی ها ــ در حالت «استندبای» قرار دارد برای حفظ آماده باش ذهنی و ذوقی در این جور مواقع؛ پیشنهاد می کنیم که در گامی فراتر و پیشرفته تر از امکان برقراری ارتباط از طریق بلوتوث تلفن همراه نیز غفلت نگردد.

 اگر رئیس دفتر رئیس جمهور، بلوتوث خود را همواره روشن نگه دارد؛ تمامی ملتی که در طول شبانه روز از حوالی ساختمان ریاست جمهوری رد می شوند، می توانند عرایض خود را به صورت نوشته، عکس، فیلم، و غیره برای جناب مشائی هنردوست بلوتوث نمایند. بلوتوث مفت، نظر مفت!

 

/ 6 نظر / 4 بازدید
سجادساعی

سلام وبلاگ بسیار جالبی دارید که با مطالب زیبایتان آن را زیباتر کرده ایدلطفا به وبلاگ من هم مراجعه فرمائید وبا نظرا ت خوبتان مرا دلگرم کنیداگر خواستید تبادل لینک می کنیم

همولایتی

سلام استاد . میگم نمیشه یه کوچولو فونتتونو بزرگ تر کنید ؟! یه کوچولو هم پر رنگ تر؟! [خجالت]

گزنه

سلام. وبلاگتون رو با اجازه تون البته لینک کرده م که راحت بهش سر بزنم. خوشحال می شم اگه شما هم هر از گاهی سرکی بزنید. با یکی دو مطلب درباره ی همایش چهره های ماندگار به روزم.

فم

سلام استاد... بسیار بسیار زیبا فرمودید.... فقط در این قسمت آخر "پیشنهاد تکمیلی" این اشتباه تایپی که فرمودید و به جای "پیامک" مرقوم فرمودید "ژیامک"! بنده یه کمی یاد "پیژامک!" افتادم!!(فکر کنم یه چیزی شبیه شلوارک توی خونه باید باشه!!) اگه لطف کنین یه شماره هم واسه این بذارین که فشار بدیم بدک نیست!! ممنون... و مخلص

s

برای آگاهی از مشاغل روزافزون(!) آقای مشایی عدد شش برای آگاهی از اشتباهات انبیا عدد هفت مباحث اسلام شناسی(به همراه مثال های شنیدنی!)عدد هشت برای فهمیدن این که ایشان از لپ لپ در آمده اند یا سک سک و قس علی هذا عدد نه(که البته مطمئن نیستم این مورد جواب می دهد) و سایر انتقادات _که البته ایشان کاری نکرده اند که مورد انتقاد مردم باشد_عدد ده(!)را فشار دهید.

نظری

سلام بر رفیع عزیز.در قسمت پیشنهاد تکمیلی پیامک را ژیامک تایپ کرده اید. اصلاح بفرمایید. موفق باشید