ائتلاف بعد از انتخاب

                                       

 قدیم ترها هنوز خبرگزاری ها اختراع نشده بودند،اما از قول بهلول عاقل نقل می کنند که در مسیری داشت می رفت، دید که عده ای دارند مسجد می سازند. پرسید:«برای که می سازید؟» گفتند:«از برای خدا». گفت: «احسنت»!

شب شد. بهلول با آژانس، خود را به مسجد رسانید و بر سر در آن، نام خویش را حکاکی و منقوش کرد. صبح که سازندگان مسجد آمدند، از دیدن نام مسجد در شگفت شدند و فشارشان پایین فتاد. پس به نزد بهلول رفتند که:«این چه کاری بود کردی؟ مسجد را ما بسازیم،آنگاه نام تو بر بالای آن باشد؟» بهلول،تبسمی کرد بدتر از صدتا فحش و گفت:«مگر نگفتید که بنای مسجد را از برای خدای می سازید؟ خب پس چه فرقی می کند که نام کی بر سردر آن باشد؟...»جماعت در فکر فرو رفتند و این بار آنها گفتند:«احسنت»!

در قضیۀ انتخابات ریاست جمهوری هم تمامی نامزدها اعلام کردند که برای رضای خدا و خدمت به خلق خدا آمده اند. بعضاً با هم دست به ائتلافاتی هم زدند که البته خیلی سفت و محکم نبود.

 همان زمان ما در همین محل که رهنمودهای طنزآمیز ارائه می فرماییم؛ به نامزدهای محترم یک نوع ائتلاف مدل جدید هم پیشنهاد دادیم که اسنادش در شماره های یکی دو روز مانده به برگزاری انتخابات، موجود است.

 پیشنهاد ما ائتلاف 1+5 بود؛یعنی اگر یک نفر از شش نفر رئیس جمهور شد، آن پنج نفر دیگر دست در دست هم و سپس دست در دست وی نهند به مهر،تا در راه خدا میهن خویش را کنند آباد.

خیلی ها خندیدند، چون زبان ما طنز بود؛اما الآن که انتخابات برگزار شد و رئیس جمهور انتخاب شد؛ واقعاً خوشحالیم که همۀ نامزدها،دست به همان ائتلافی زدند که ما پیشنهاد داده بودیم.

 هر 5 نفر چون واقعاً برای رضای خدا کاندیدا شده بودند، بلافاصله که آقای روحانی از سوی ملت برگزیده شد، به رئیس جمهور منتخب،تبریک گفتند و به زبان و بیان مختلف اعلام آمادگی جهت هرگونه همکاری و همیاری و همراهی نمودند. چندان که کل ملت حال کردند.

شاهدمثال:«آقای دکتر قالیباف،شهردار تهران،با رئیس جمهور دیدار کردند و بعدش به خبرنگاران گفتند که یکی از صحبت هایی که در جلسه با دکتر روحانی مطرح شد، این بود که بنده برنامه های خود را به طور کامل به ایشان ارائه دهم و ایشان نیز از آن استفاده خواهند کرد.»ــ به نقل از جراید درگیر با مشکل کاغذ!

این دیدار و این گفتار،نه تنها در تأیید و تصدیق عرایض معقول ما بود،که مشت محکمی هم بود برای خنثی سازی شایعاتی که از طریق امواج پیامکی پس از انتخابات شکل گرفته بود.

ــ که مثلاً شهرداری به همۀ شهروندان تهرانی اعلام کرده که از حالا خودتان آشغال های خود را جمع کنید.

ــ که مثلاً اگر از امروز درختان شهرتان را آب دادم.

ــ که مثلاً اتوبان امام علی و تونل توحید و تونل و پل طبقاتی صدر و باغ پرنده ها و دریاچۀ چیتگر و امثالهم تا اطلاع ثانوی تعطیل!....

فلذا احسنت به شهردار جهادی تهران که بی هیچ ادعایی ــ و با علیرغم یک مختصر بحث گازانبری در حین مناظره ــ با مهربانی و تواضع،دست همکاری با رئیس جمهور منتخب مردم را به نرمی و گرمی فشرد.

ایشان نه تنها از ادامۀ خدمت دلسرد نشد،که از همان روز شنبه که نتایج اعلام شد، مجدداً کارش را در شهرداری از سر گرفت و چراغ اتاقش روشن شد. اشاره می کنند که چراغش هم کم مصرف است. ایشان همچنین به خبرنگاران گفته که شهرداری بر اساس قولی که داده، پرو‍ژۀ صدر را مردادماه به پایان خواهد رساند. لهذا باز هم احسنت!

بستۀ پیشنهادی: الان تیم ایران در قلب کره به تیم ملی کره گل زد و صعود کرد به جام جهانی؛ فلذا خیلی حوصلۀ صغرا ــ کبرا چیدن بیشتر(که البته به اندازۀ کافی چیده شد)نداریم و فقط یکی دو نکته عرض می کنیم که همین طور یک چیزی عرض کرده باشیم:

1ــ سفت کردن ائتلاف: سایر نامزدها هم با آقای رئیس جمهور منتخب که با کلید تدبیر و امید آمده تا به کمک ملت، قفل های زیادی را باز کند؛ آن ائتلاف 1+5 را محکم تر دنبال کنند که کار از محکم کاری عیب نمی کند.

2ــ افتتاح دو نفره: آقای قالیباف،شهردار تلاشگر و خوشفکر تهران، کار مهربانی را تمام کند،پروژۀ عظیم صدر را همزمان با آغاز به کار دولت افتتاح نماید و حتی در معیت ایشان؛ که دوست و دشمن بدانند و به چشم خود ببنند که چگونه یک شهردار که زحمت اصلی یک پروژۀ عظیم الجثه را کشیده، در کنار رئیس جمهور منتخب مردم(و رقیب انتخاباتی اش در دوران شیرین نامزدی که نقشی در پیشرفت پروژه نداشته)، در راه رضای خدا فقط به عمران و آبادی مملکتش فکر می کند، و نه به هیچ چیز دیگر که بعضی ها فکر می کردند یا ممکن است فکر کنند.(البته ما فکر می کنیم که فکر می کردند.. شاید اصلاً فکر نمی کردند!)

 

/ 5 نظر / 28 بازدید
؟

اجازه ما همینجوری یادمان افتاد وقتی سراغ اموال میلیاردی محصولی راز ایشان گرفته بودن ایشان فرموده بودند که ان اموال میلیاردی متعق به اقا امام زمان بوده ودر دست ایشان فقط چند روز امانت میباشد. خواستم اعالم کنم اقا ما تا الان در هیچ امانتی خیانت نکرده ایم شاید کمی هم از ان امانات به ما سپرده شود. یعنی بی ربط بود به مطلب؟

هرمیون

اجازه ما همین قیافه شما رو می بینیم دلمون واسه هفته نامه ماه گل اقا تنگ میشه تجویزی ندارید واسش ماه قبل رفتم ازمایش خون گفتن طنز خونت کمه ای تنظیم کننده (افریننده)یه فکری کن..........................

مارال

سلام آقای رفیع من طنزنویس نیستم ولی افراد طنز نویس رو خیلی دوست دارم.برنامه قندپهلوی شما رو دنبال میکنم.برنامه خوبیه ولی به نظرم صحبت های شما خیلی تکراریه یعنی توی هر برنامه صحبت های برنامه قبل رو مجدد بیان میکیند ،خوب نکنید دیگه! قدم رنجه کنید به وب منم سر بزنید.خیلی خوشحالم میکنید. منتظرم

از نجفی هم بوگو