شکرخند خرداد ماه برگزار می شود

ای پستۀ تو خنده زده بر حدیث قند

مشتاقم از برای خدا یک شکر بخند

کور باش و دور باش!......بدینوسیلۀ به اطلاع اهالی شهر می رساند که پنجاه و سومین شب شعر طنز شکرخند در روز شنبه ٧ خردادماه(یعنی طبق قرار همیشگی مان،شنبۀ اول هر ماه)، ساعت ۵ بعداز ظهر در فرهنگسرای هنر(ارسباران) به شدت هرچه تمامتر برگزار می شود.

رویکرد این محفل ادبی در آستانۀ پنجمین سال برگزاری اش، کماکان، حرکتی آرام و سازنده در مسیر ارائۀ طنز ی فاخر با شعار همیشگی «تبسم همراه با تفکر» است(که عده ای بعدها از آن در وبلاگشان به عنوان شعار خود استفاده کردند و ما از این بابت خوشحالیم.)

 در این مسیر نیز سعی ما بر آن است تا همچنان به سمت اشعار طنز مبتنی بر ادبیات قوی این سرزمین و به دور از هرگونه جوزدگی و سطحی نگری و تندروی حرکت کنیم. هرچند که منجر به ریزش موی بعضی ها شود که به ساختن اشعار بلوتوثی برای داخل مترو و شبکۀ زیرزمینی علاقه مندند!...خب باشند؛ اشکالی ندارد. جاهای دیگری برای پذیرش و ارائۀ این گونه کارها هست. متاع این و آن بی مشتری نیست/گروهی این، گروهی آن پسندند!

توضیح لازم این که عطف به صحبت هایی که در جلسه پیشین شد، ابتدا دارندگان کارت عضویت داخل سالن می شوند که حتماً صندلی داشته باشند؛ و سپس عزیزان بی کارت ــ که به هر علتی دنبال گرفتن کارت عضویت از فرهنگسرا نرفتند ــ اذن دخول می یابند. چه می شود کرد. جای تنگ، مسؤولان فرهنگسرا را به فکر اتخاذ این تصمیمات وادار کرده که خیلی شلوغ نشود. بیشتر برنامه های به اصطلاح فرهنگی، مشکل کمبود مخاطب دارند که به ضرب پذیرایی و ساندیس و کلوچه جذب می کنند؛ شکرخند با مشکل زیادی جمعیت در حال تکثیر که همه شان نیز اهل ادب و فرهنگ و علاقه مند به طنز سنگین و فاخر  که گردانندگان اصلی برنامه اند و معتقد به همراهی تفکر با تبسم.

زمان: شنبه ٧/٣/١٣٩٠ ــ ساعت ١٧

مکان: ضلع شمال غربی پل سیدخندان،خیابان جلفا

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

قابل توجه دوستان اهل طنز: از آنجا که برخی از دوستان عزیز،کراراً از زمان پخش برنامۀ طنز من از تلویزیون می پرسند؛ به اطلاع این قبیل دوستان می رسانم که روزهای شنبه و پنجشنبه ساعت ٩ صبح و روزهای سه شنبه ساعت ٣٠/٧ صبح از شبکۀ تهران(شبکه پنج)،با بخشی به نام«پاتوکفش اخبار» در برنامه صبحگاهی سلام تهران ــ که تیتراژ انیمیشنی مشخصی هم دارد ــ خدمت می رسم.حالا تا کی، خدا می داند و برخی از بنده های خدا!..... این هم از این!

 

/ 9 نظر / 7 بازدید
دریا

سلام من هم جزو همون علاقه مندان بودم ممنون که درج کردین[لبخند]

علی اصغرنجفی(اغو)

سلام استاد ماهم که طبق معمول چیزی نداریم بگیم جزاینکه اول بگیم درود بر شکرخندیان دوم هم یه آهی بکشیم از دوری شکرخند [گل][گل][گل]

دریغ خند

برای جناب رضا رفیع و اعمال شاقه اش در وادی طنز سال ها طنز خودش توی "گل آقا "می کرد در "جوانان" الکی غلغله برپا می کرد سردبیری که سرش روی تنش بود دبیر! کارش این بود که اسرار هویدا می کرد "اطلاعات" و سپس "جام جم "و خنده ی جام او به تایید نطر حل معما می کرد نه که با "حرف اضافه " که "کمی هم جدی " زیرآن می زد و در حاشیه حاشا می کرد با "شکرخند " که خود بانی و اجرا گر بود روی سن ، خلق دکارتیش(!) تماشا می کرد میکروفن گر که سر گردنه پایین می ماند کمر و گردن افراشته دولا می کرد! آن همه شعبده که شعبده بازان کردند مش رضا توی شکرخند هویدا می کرد جشنواره زد و طنازدلان را خوش کرد چون که خود داشت ،خودش هم تک و تنها می کرد! دیدمش خسته و خندان قدح طنز به دست توی تی وی ،شبکه پنج ، که اجرا می کرد گفتم:" استاد تو کی این همه طناز شدی؟!" گفت : " آن روز که این گنبد مینا می کرد". [لبخند]

نیما برگشادی

من از بچگی نه شلوغ بودم و نه جاهای خلوت می رفتم... "گاو.................. خر ................ است" [خنده] [لبخند] [نیشخند]

م

می دونستی خیلی بامزه ای[نیشخند]

یاسمین

رضا جون بی کارتا هم می تونن بیان آخا این چه وبلاگیه؟یک طرفه که نمیشه

عباسعلی زورویی نظم آباد

رضا رفیع سلا ذوالفقاری می دونه توی رندا حلقه داری...(ولش کن حال و حوصله ی شعر و ...اینزمان بگذار تا وقت دگر!!!) صلح اول: شما "پس از گفتگوها و بحث دراز "با کمال احترام به پیوندهای نقاب خنده پیوستید مبارک هر دویمان باشد شما هم می توانید در اقدامی تلافی جویانه با گشتی در وبلاگ ما اگر صلاح دیدید...هر گلی زدید به سر خودتان زدید:طفلان شهر بی خبرند از جنون ما/یا این جنون هنوز سزاوار سنگ نیست جنگ آخر:البت من در همه ی مجامع ادبی گفته ام و جلوی خودتان هم می گویم که گوشت برادر مرده ام را نخورده باشم! :شما در بداهه گویی استاد بلامنازعید و شکی در آن نیست اما در شعر طنز متوسطید: دوست آن است کاو معایب!!! دوست همچو آیینه روبرو گوید نه که چون شانه با هزار زبان در قفا رفته موبه مو گوید اما به قول همین شیخ اجل: تو را تحمل امثال ما بباید کرد که هیچ کس نزند بر درخت بی بر سنگ ارادتمند :عباسعلی زورویی نظم آباد نه غربی نه شرقی جواب نامه برقی!!!

احسان

چه شعر زیبایی خانم دری گفته اند.بگذاریدش توی یک پست روی صفحه تان استاد رفیع عزیز.

بهار

سلام من هميشه مطالب طنز شما رو توي مجله اطلاعات هفتگي دنبال ميكردم و اخيراً سايت شما رو پيدا كردم و مشتري سايتتون هم شدم! ضمن تشكر از مطالب خيلي خوبتون، ميخواستم بگم تقصير ما كارمندها چيه كه صبح ها سركار هستيم و از ديدنتون محروم؟! نميشه عصرها هم برنامه مستقيم داشته باشين يا حداقل تكرار برنامه تون عصرها باشه؟ البته جوري كه شما نوشتين، اگه برنامه‌تون بذارن ادامه داشته باشه....