«ب .ز» وتکذیبیه های شفاف

کمترین و کوچکترین مضرات شایعه سازی این است که فرد یا مرکزمورد نظر را که درباره اش شایعه ساخته اند، به واکنش وامی دارد. و کمترین واکنش هم این است که مجبور می شوند وقت بگذارند و تکذیبه بنویسند. در صورتی که ممکن است هزار و یک کار مهمتر و ضروری تر داشته باشند. حالا جنبۀ تشویش اذهان عمومی اش به کنار.مدعی العموم باید پیگیری نماید.

تکذیب یک ادعای تاریخی: خیلی ها همچین خیال می کنند که«تا نباشد چیزکی،مردم نگویند چیزها»؛در صورتی که ما تحقیق کردیم دیدیم که همیشه هم اینطور نیست. ای بسا که یک چیزی از بیخ دروغ بوده باشد؛ یعنی در اصل، شایعه ای بیش نبوده باشد که بر اثر دهان به دهان گشتن بیخود، مردم چیزهایی  بگویند. حال آن که اصلاً چیزکی هم در کار نبوده است. اصلاً چیز یعنی پنیر!

شاهد مثال: به عنوان نمونه،چند روزی بود که همچین در سطح جامعه چو انداخته بودند که انگار شروع کار و ابتکار اقتصادی فرد مایه داری به نام «بانک زنجانی»از بانک مرکزی بوده است. همه هم داشتند باور می کردند؛حتی خود بابک زنجانی. اما خوشحالیم که بانک مرکزی بالاخره واکنش لازم را نشان داد و خلقی را از جهالت در آورد

تکذیبیه بانک مرکزی: سایت رسمی بانک مرکزی در اطلاعیه ای تصریح کرد که عطف به مطالب منتشره در برخی از رسانه های گروهی به نقل از بابک زنجانی، مبنی بر همکاری وی با بانک مرکزی در زمان ریاست کل مرحوم نوربخش،به اطلاع می رساند که با توجه به بررسی های به عمل آمده از مدارک موجود در بخش اداری،کارگزینی و پرسنلی این بانک و پیگیری موضوع از طریق مقامات و مسؤولان وقت بانک مرکزی،هیچ گونه مستنداتی در زمینۀ همکاری نامبرده با بانک مرکزی وجود ندارد.(ببخشید که تعداد بانک مرکزی اش زیاد شد. عین اطلاعیه بود. ما چیزی از خودمان در نیاوردیم.)

احتمالات سه بعدی: از آنجا که می دانستیم بانک مرکزی چنان انسجام و استحکامی  دارد که مو لای درز آن نمی رود؛ تا چه رسد به این که بخواهد با یک همچو آدم معلوم الحالی در باب مسائل و مباحث کلان اقتصادی،باب همکاری های تنگاتنگ را باز کند؛ فلذا خیلی پیش از اینها،منتظر صدور این اطلاعیه قرص و قایم بودیم که خدا را شکر،بالاخره صادر شد. از همین روی،از الآن در یک تصور سه بعدی،بعید نمی دانیم که تکذیبیه های دیگری نیز از جاهای دیگری در این راستا صادر شود. چتدتایی را ذیلاً فرض می کنیم.

تکذیبیه وزارت صنایع: در پی بالاگرفتن خبرهای بیخودی مبنی بر خارج شدن بابک زنجانی از داخل ساختمان عریض و طویل این وزارتخانه فخیمه، به اطلاع می رساند که تا کنون هیچ یک از دوربین های مداربستۀ این مرکز،داخل شدن مشارالیه را ثبت و ضبط نکرده است؛تا چه رسر به خروج نامبرده را. در حدود چندین بار،فیلم های این دوربین ها در مقاطع مختلف با دور آهسته و حرکت کند،بازبینی شده است. کسی باور نمی کند،بیاید نشانش دهیم.

تکذیبیه وزارت نفت: با اوج گرفتن شایعاتی مبنی بر دخالت بابک زنجانی در فروش بشکه های نفت و تحویل پول آن به برادران عزیز واحد حسابداری این وزارتخانۀ محترم، شدیداً به اطلاع افکار عمومی ملت می رساند که تا کنون هیچ بشکه ای تحویل ایشان داده نشده،در غیر این صورت حتماً می بایست آثاری از بشکه های خالی نفت در منزل ایشان پیدا شود. طرف حتی اگر در کار تجارت کمپوت میوه هم باشد،بالاخره چندتا کمپوت خالی در اطرافش پیدا می شود؛چه رسد به بشکه که نمی شود قایمش کرد.«به سر مناره اشتر رود و فغان برآرد/که نهان شدم من اینجا،مکنیدم آشکارا»!

تکذیبیه گمرک رک: به دنبال طرح برخی پرسش های بی اساس در زمینۀ امکان و احتمال عبور کالاهای تجاری بابک رنجانی از گمرک و سرحدات کشور؛بدینوسیله افتخار آن را داریم اعلام نماییم که به یاری عزیزان زحمتکش گمرک،تمامی انبارها زیر و رو کردیم، اما هیچ اثری از حتی یک قلم جنس در این ارتباط ندیدیم.ایشان هرگز چیزی از مرز خارج یا داخل نکرده است. البته خب مرز بدون درز هم در هیچ کجای عالم پیدا نمی شود. غیررسمی شاید چیزهایی داخل یا خارج کرده است که مسؤولیت کامل آن با خود وی و استعداد اقتصادی اش می باشد. حالا مگر چی داخل یا خارج می کرده است؟...

اطلاعیه مهم: سایر تکذیبیه های صادر شده از سوی سایر نهادها و مراکز دولتی و غیردولتی دیگر، در فرصت های دیگر، در اختیار مردم عزیز قرار خواهد گرفت. مردم عزیزی که ظاهراً فقط آنها با فردی به نام بابک زنجانی همکاری داشته اند؛ اما هنوز هیچ اطلاعیه و تکذیبیه ای از خودشان صادر نکرده اند. لابد بس که گرفتارند.

 

 

/ 25 نظر / 192 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سرگرمی وخنده هرچی که دلت بخواد

با سلام و خسته نباشید وب سایت سرگرمی وخنده مایل است با شما تبادل لینک داشته باشد در صورتی که موافقید با نام (سرگرمی وخنده هرچی که دلت بخواد) لینک بفرمایید و اطلاع دهید با چه نامی لینکتان کنم باتشکر

ادوارد نوئل

اگر طنز نبود، نمي توانستم به زندگي ادامه دهم. گاندي

حسين اسماعيلي

خسته نباشيد

محمد نظری ندوشن

رچه طبع شعر من بود افتضاح کردم این وبلاگ را باز افتتاح دوست می‎فرماید و فرمان از اوست سر نمی‎پیچیم از فرمان دوست.

جوجه خبرنگار!

حضور شما توی جشن هفته نامه جیم بهترین اتفاق ممکن بود ممنون :)

لیلی

سلام...سری جدید قندپهلو میاد؟کارتون تو این سری که عالی بود.[دست]

میرناصر بوذری

سلام دعوت شدید با ۲۲ بهمن ۹۲ به روزم طنز ربع سیاسی عزت زیاد خدانگهدار

امین موسی وند

متفاوت تر از همیشه بخوانید و نقد کنید داستان روی موج x با احترام [گل]

خیالِ کج

سلام حضرت والا(همان فارسی رفیع است) همیشه از آثارتون مستفاد! میشوم "استخوانم سوخت اما گیر کرده نردبام! / طنز تلخ" http://www.khabarnew.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=4&Id=52605&Sgr=108

مرتضی

درود بر استاد عزیز. عالی بود و شادی بخش مثل همیشه. کی بود کی بود ؟ من نبودم !!