بستۀ پیشنهادی اجاره خانه

                         

پس از پایین کشیدن دو روزۀ قیمت سکه و اعلام دورخیز برای ریشه کن کردن بیکاری تا دو سال دیگر؛ اکنون بشارت باد بر جمیع مستأجران عالم که بالاخره پس مدت ها قول و قرار و اقرار، بستۀ سیاستی دولت در خصوص کنترل و مدیریت بازار مسکن و اجاره بهای منازل نیز عزّ وصول بخشید و روز روشن از این بستۀ باز شده رونمایی و بلکه به کوری چشم کسانی که این بسته را باور نداشتند، روکم نمایی شد. این بستۀ پیشنهادی بر حول سه محور اساسی می چرخد:

1ــ ورود خانه های خالی به بازار اجاره

2ــ انعقاد 2ساله قراردادهای اجاره

3ــ تزریق واحدهای مسکونی مهر به بازار

خب اینها سه راهکار کاربردی و دوربردی قابل پیاده شدن است و از قدیم هم گفتند که تا «سه» نشه، بازی نشه!....در حال حاضر هم که بازار مسکن به قدر کافی سه هست. از آنجا که رویکرد این سیاست بسته بندی شده، جلوگیری از رشد غیرمنطقی بهای خرید مسکن یا اجارۀ آن است؛ فلهذا باید این بستۀ پیشنهادی هرچه زودتر و سریع تر مقدمات اجرائی شدن خود را طی نماید؛چرا که قول می دهم تمام مستأجران، الآن دل تو دلشان نیست. از قرار معلوم، مراحل اجرایی شدن این بسته هم از «سه» مرحلۀ مورد نیاز عبور کرده است:

1ــ ابلاغ بستۀ سیاستی از سوی دولت به اتحادیۀ مشاوران املاک

2ــ انتقال ابلاغیۀ دولت از سوی اتحادیۀ مشاوران املاک به بنگاههای ملکی

3ــ اعلام بستۀ پیشنهادی دولت به مستأجران بی تاب هرکوچه توسط بنگاههای سرکوچه

بستۀ پیشنهادی تکمیلی: چون وظیفۀ ماست که به سهم خود کمک نماییم تا بستۀ سیاستی و حمایتی دولت به نحو احسن پیاده شود؛ لهذا ما نیز راهکارهای تکمیلی و خصوصی  خود را در حاشیۀ این بستۀ تأمینی و دولتی به شرح زیر تقدیم می کنیم. بروید کنار که غافلگیر نشوید:

1ــ شناسایی خانه های خالی: خیلی ها هستند که در پیدا کردن خانه خالی خبره اند. می شود با تشکیل کمیته های تخصصی اینکاره، اقدام به شناسایی خانه های خالی برای اجاره کردن کرد. مثلاً به «سه»روش زیر که عرض می شود:

1ــ1: با کمک برق: دم غروب که روشن می شود چراغ ها، تمامی خانه ها و آپارتمان های به ظاهر مسکونی زیر نظر گرفته شوند. چنانچه چراغ خانه ای روشن نشد؛ تکلیف آن خانه روشن است. شک نکنید که خالی است. بریزید داخل، اجاره اش کنید.

1ــ2: با کمک گاز: یکی دوبار چندتا قبض گاز چندلا پهنا به در منازل شهر بفرستید؛ چنانچه پس از مدتی با هیچ اعتراضی مواجه نشدید، یقین بدانید که با یک خانۀ خالی مواجهید. به زبان خوش بروید داخل، فی المجلس اجاره اش کنید.

1ــ3: زدن زنگ در: با استخدام تعدادی بچۀ تخس و به اصطلاح شیطون، زنگ در خانه را را بزنید و فی الفور در بروید و چند متر آن طرف تر کمین کنید. اگر سری از سرا در نیامد یا از زریق آیفون حتی صدای سرفه ای را هم نشنیدید، مطمئن باشید که کسی در آن خانه زندگی نمی کند. معطلش نکنید. شما توانسته اید یک خانه خالی برای اجاره کردن پیدا نمایید. خوشا به سعادتتان.

2ــ دراز کردن مدت عقدنامه: دو سال که قابل مستأجران را ندارد؛ تا چشم به هم بزنید عمر استیجاری شما مثل برق و باد می گذرد. از اینرو توصیه می کنیم که حتماً هیچ جایی را زیر پنج سال کرایه نکنید. با این کار حداقل تا پنج سال دیگر اجاره بهای ثابتی خواهید پرداخت و اگر موجر چوب لای چرخ شما بگذارد، می توانید با استناد به یکی از بندهای قانون موجر و مستأجر، به خاطر ماندن بیش از حد در آن مکان، از شخص مالک ادعای سهم کنید. شاید مجبور شد به عوض آن، بالاخانه اش را اجاره دهد.

3ــ تزریق یواش: چون تزریق عمقی و شدیداللحن، گاهی ایجاد درد و تورّم در محل مربوطه می کند؛ فلذا در قضیۀ تزریق واحدهای مسکونی مهر نیز بهتر است که این کارخیلی آهسته و به نرمی تمام صورت پذیرد تا منجر به ایجاد درد یا تورمی کاذب در این ناحیۀ خاص و مورد توجه قشر نیازمند نشود. خوبی مسکن مهراز اسمش پیداست. حتماً با مهر تمام تزریق خواهد شد.  

/ 22 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پری سیما

سلام استاد دلم براتون تنگ شد دی می شد و گفتم صنما عهد به جاآر گفتی غلطی خواجه که دراین عهد وفا نیست

یک پیاله شعر

درود بر شما آقای رفیع من وبتون رو خوندم و لذت بردم و حیفم اومد که شما رو در لیست لینک های وبلاگمون قرار ندیم. ما با افتخار شما رو لینک کردیم،شما هم اگر وبلاگ ما رو پسندیدید لینکمون کنین. با تشکر عیسی مرادی مدیر وبلاگ

الهام نوبخت

سلام، از این صورتکها نفهمیدیم کدام را تقدیم کنیم، اسم بعضیشان با قیافه جور نیست ازجمله مغرور! ما طالب طنزیم اما خودمان فقط بعضی وقتها طنز داریم از جمله الان اگر صلاح دیدید سرافراز کنید[لبخند]

دلقک زشت

رضا رفیع سه تن عالی بود منتظر حضور سبز شما هستیم

mikham az rah dor biam tehran shekarkhand dagigan keye?tnx in advance[گاوچران]

نیما برگشادی

سلام بر استاد دمعظم معزز مکرم مشرف م........... آقا به جا عزیزم به روزم!

خروس بی محل

امان از آقا رضای رفیع !!! این پیشنهاد شماره 1 واقعا حرف نداشت !!! [گل]

محمد جاوید

اگر شما بهروز نمی کنید ما بجاش بهروز کردیم البته خیال بد نکنید! وبلاگ رندکده و سایت آوای خیال بهروز شد http://rendkade.blogfa.com[گل]

علی م

سلام اقاي رففيع ميشه براي وبلاگم يه شعر طنز بسراييد قبلا از لطفتان ممنونم

یاسمین

باش تا صبح دولتش بدمد که این هنوز از نتایج سحر است شاد و سرزنده باشید