کلید گم گشته،خودرو وا نمیشه!

                             

ما و سایر ملت که هرچه در این هفشده ماه آزگار، حنجره مان را خسته و دچار استهلاک کردیم؛ هیچ افاقه نکرد که نکرد. فقط خرج خودمان را بالا برد که تا الآن، چندین بار به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردیم. توصیۀ همه شان هم این بوده که کمتر داد بزنیم. اگر داد این است،بیداد چیست؟

حالا ما هیچ؛ ولی الان کار به جایی کشیده که اعصاب وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت به هم ریخته و ما راضی به این فقره نیستیم. ایشان در کمال ناراحتی،زبان به گله گشادند و گفتند که:«رئیس جمهور به بلاتکلیفی قیمت گذاری خودرو پایان دهد.»

ــ حیف که فرصتی برای برکناری جناب وزیر نیست!...(این جملۀ معترضانه را نفهمیدیم کی گفت.  هر که بود،یحتمل آدم رندی بود. چون تا پنجره را باز کردیم پاسخ کوبنده ای بدهیم، زده بود به چاک!)

باری؛ به هرجهت، الآن وضعیت قیمت گذاری شفاف خودرو قفل کرده و جوری که بویش می آید، ظاهراً کلیدش هم باید گم و گور شده باشد.

در راستای  کلید و قفل خودرو:

           کلید گم گشته و در وا نمیشه

                                           اگر پیدا بشه هم جا نمیشه!

            اگر دیروز می شد وا و جا شه

                                         همون دیروز بود،حالا نمیشه! 

بستۀ پیشنهادی: درست است که هر قفلی یک کلیدی دارد و هر کلیدی به قفل خودش می خورد؛ اما این دلیل نمی شود که هر قفلی را هر کسی و هر کلیدی بتواند باز کند. فلذا در راستای باز کردن قفل قیمت خودرو،لازم است که ما نیز به سهم خود کمک های اولیۀ خود را ارائه دهیم:

1ــ قفل شناسی: به دقت ملاحظه شود که قفل قیمت های خودرو، دارای رمز و پسورد و از این جور سوسول بازی ها نباشد. اگر بود،آنگاه بررسی شود که پسوردش دست کیست؟ و اگر کاشف به عمل آمد که دست کیست؛ تحیقق و تفحص گردد که حالا طرف،کجا می گردد و در خانۀ کیست؟

2ــ موضوع مناظره: به قدری الآن باز کردن قفل بخت قیمت خودروها موضوعیت دارد و بحث روز است که به نظر من در مناظره های تلویزیونی نامزدهای ریاست جمهوری امسال،یک قفل روی میز مناظره بگذارند و از نامزدها بخواهند که اگر راست می گویند، آن را باز کنند. سایر قفل ها پیشکش!

3ــ استفاده از قفل شکن: همۀ شما قطعاً فیلترشکن دیدید. خب چرا از نوع قفل شکن آن استفادۀ بهینه نکنیم؟ از کسانی که در امور مربوط به فیلترینگ و فیلترشکن تخصص بالایی دارند و تمامی همّ و غم و هوش و حواسشان به همین چیزهاست؛ تقاضا کنیم که لااقل برای خدا در این زمینه ورود پیدا کنند. قفل شکنی عرضه کنند که دولت بتواند به مدد آن قفل قیمت خودروها را بشکند و اعلام کند که: ما می توانیم!

 

 

/ 11 نظر / 83 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید علیرضا رئیسی گرگانی

سلام بر استاد بزرگوار و گرانسنگ جناب آقای رفیع مطلب زیبائی بود شنیدم مقام محترم ریاست جمهوری فرمودند که باید به هر یک از رشته های دانشگاهی در مقطع فوق 8 واحد باید اضافه شود در باب شناخت مسئولان دلسوز خوب با این مقاله باید 8 واحد هم به مقطع دکترا اضافه کنیم در باب قفل شناسی و بازکردن قفل باکلید مخصوصشما قلم شیرینی دارید دست مریزاد استاد حضور شما در تارنمای تاریکم موجب پیشرفت در کارم خواهد بود البته با توضیحات ارزنده شما اگر ممکن است دریغ نفرمائید متشکرم

رضا رفیع نظر

سلام آقای رضا رفیع همیشه هرگاه اسم و فامیل خودمو سرچ میکنم شما رو اولین لینک بالا میاره قبلنا یادمه شما تو یه ستون در یه نشریه ای که یادم نیست مطلب طنز مینوشتین و خیلی لذت میبردم از نوشته هاتون از طرفی هم یه جورایی تشابه اسمی داریم و هر دو متولد مرداد!!! خوشحال میشم به وب دانشجویی ما سر بزنید باتشکر

بهار.

سلام با اجازه ی شما بنده هم جسارت کنم و پیشنهادی بدهم؟! 4_برای یابنده ی کلید این قفل یک دستگاه از آن خودروهای بسیار ایمنشان در نظر بگیرند به عنوان جاییزه بدهند[لبخند]

مسعود ناظم رعایا

با سلام.نوشته ارزشمندتان را با ذکر منبع در تارنمای ناظم سرا در اختیار دیگر دوستان طنز دوست قرار دادم.شادیتان را ارزو دارم .

سید علیرضا رئیسی گرگانی

سلام و عرض ادب دارم و احترام حضور گرامی شما جناب استاد رفیع به روزم منتظر حضور گرم و نقد ارزنده شما در این آدرس http://kashkoolraeesi.mihanblog.com میمانم ارادتمند شما

fateme

درود بر شما جناب رفيع

من

هميشه سربلندباشيد