دانشگاه جالب ایرانیان

                                      

این رفیق مسأله دار ما که چون معمولاً خیلی در عمق ماجراها نیست و گاهی جوزده می شود و یکسری حرف های سطحی و شتابزده می زند که البته بعداً هم تکذبیه صادر می کند و چون آدم بی شیله پیله ای هست، صادقانه می گوید غلط کردم؛یعنی غلط برداشت کردم؛ اخیراً در تازه ترین جوسازی خود، سر این ماجرای انتقال یک مبلغ ناقابل 16 میلیارد تومانی از حساب نهاد ریاست جمهوری به حساب دو امضایی جنابان آقایان احمدی نژاد و بقایی ؛ یک الم شنگه ای راه انداخته بود که بیا و ببین. باور بفرمایید آدم را خر گاز بگیرد،اما جو نگیرد!

شرح بگو ــ مگو:

می گوید(در حالی که عصبانی روزنامه ای دستش گرفته): بفرما،ببین چی نوشته!..... نوشته دولت سابق در آخرین روزهای کاری اش مبلغ 16 میلیارد تومان به حساب دانشگاه جامع ایرانیان ریخته که با دو امضاء قابل برداشت بوده،اما جلویش را گرفتند و پول را به بیت المال برگرداندند.

می گویم(در حالی که با آرامش،روزنامۀ دیگری در دست گرفتم): شما هم بفرما ببین اینجا چی نوشته!....نوشته که یکی از نزدیکان آقای احمدی نژاد،خیلی شفاف گفته که اولاً 16 میلیارد نبوده و 20 میلیارد تومان بوده است.

در ثانیف روابط عمومی دانشگاه جامع ایرانیان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده که این یک روش معمول دولت ها بوده که به دانشگاه های غیرانتفاعی کمک می کرده اند و بدون این کمک ها نمی شود دانشگاه راه اندازی کرد. بنابراین،چیزهایی که این روزها بر سر این پول مطرح می شود، غرض ورزی است.

می گوید(در حالی که می خندد): عجب!... اگر از محل اعتبارات نهاد ریاست جمهوری برای دانشگاه ها بوده،پس چرا سریع برگرداند؟ در ثانی، مگر رئیس دانشگاه،خود جناب رئیس دولت سابق نیست؟

می گویم(در حالی که من هم خنده ام گرفته): خب چرا!..... حالا مگر چطور شده؟

می گوید(سخره کنان): هیچی..... آبش رو گرفتیم،چلو شده!...مرد حسابی، آدم خودش برای دانشگاهی که خودش می خواهد تأسیس کند، از بیت المال پول برمی دارد؟ مگر نفرمودند که با پول مردم ساخته خواهد شد و شماره حساب هم اعلام کردند؟

می گویم(لبخند زنان): خب،مگر خودشان جزو همین مردم نیستند؟ خب اولین کمک را خودشان کردند. منتهی نه که نمی خواستند ریایی نشود؛ خبری اش نکرده بودند.

می گوید: و متأسفانه عده ای آدم غرض ورز،برداشتند این خبر نیکوکارانه را رسانه ای کردند و توی بوق و کرنا دمیدند؟

می گویم: دقیقاً!..... بزن قدش که خوب فهمیدی!

می گوید: مثلاً اگر نزنم قدش،می خواهی چه کار کنی؟

می گویم: هیچی؛ سرم را می اندازم پایین، روزنامه ام را می خوانم.

می گوید(در حالی که موذیانه نگاه می کند): اتفاً بنده هم سرم توی روزنامه است. اینجا نوشته که:«مهندس اکبر ترکان، مشاور عالی رئیس جمهور، که در برخی رسانه ها به «ابوالمشاغل» معروف شده که البته یحتمل به خاطر توانایی هایش می باشد؛ اخیراً با اشاره به فاصلۀ زمانی انتقال دولت قبلی به دولت فعلی و مسائلی در خصوص بیت المال، گفتند که فاصلۀ میان 24 خرداد تا 12 مرداد، برای خود یک تاریخ است و من امیدوارم که آقای جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور،دستور بدهند تا تاریخ این 45 روز را بنویسند.» حالا به نظر تو، منظورایشان چی هست؟

می گویم(در حالی که دست به ریش خود می کشم): تو رو خدا ول کن!.....ما را وارد این معقولات نکن که نه سر پیازیم و نه ته آن. ترجیح می دهم برپردی به همان موضوع کم خطرتر دانشگاه جامع ایرانیان!

می گوید(با کمال مهربانی): آها......ظاهراً حوصلۀ دردسر بیشتر نداری! چشم؛ برمی گردم به همان دانشگاه ایرانیان که گفتی. منتهی همیشه جنابعالی بستۀ پیشنهادی می دادی؛ این بار اما اجازه بده بنده این کار را بکنم. اجازه هست؟

می گویم(با کمال گشاده رویی): اجازۀ ماهم دست شماست؛ بفرما عزیز من!....به شرطی که پیشنهادت جالب باشد.

می گوید(در حالی که می خندد): زدی به خال!....اتفاقاً پیشنهادم جالب است. پیشنهاد می کنم اسم این دانشگاه جامع ایرانیان را بگذارند:«دانشگاه جالب ایرانیان»!

 

/ 40 نظر / 44 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سناوندی

سلام .آقای رفیع چند روز پیش تو اینترنت دنبال شعر مشهدی می گشتم با یکی از کلیپهای شما برخورد کردم خیلی برام جالب بود چون شما شعر بنده را(کوچه پس کوچه ی مشهد....) که چند سال پیش گفته بودم اجرا کردید و انصافا خوب هم اجرا کردید هرچند که اسمی از سراینده نبردید منظوراز این مزاحمت اینکه یک شعر دیگه ای نوشتم چنانچه تمایل داشتید میتوانید از آن استفاده نمائید.البته بنده از نظرات شما حتما استفاده خواهم کرد. عنوان شعر هست : همساده ی آقام امام رضایم .

درویش

روزه دارم من و افطارم از آن لعل لب است، آری افطار رطب در رمضان مستحب است!/ روز ماه رمضان زلف میفشان که فقیه، بخورد روزه ی خود را به گمانش که شب است.../ شحنه اندر عقب است و من از آن می ترسم، که لب لعل تو آلوده به ماء العنب است!/ منعم از عشق کند زاهد و آگه نبود، شهرت عشق من از ملک عجم تا عرب است...[گریه][دلشکسته]

سلام امیدوارم سری جدید قند پهلو در راه باشد

سلام و خداقوت. آفای رفیع خبری از شکرخند نیست. دیگه برگزار نمیشه؟

استادهمه چی دون

سلام استاد من همیشه طنزهای شمابزرگواررا دنبال میکنم وعاشق نوع طنزهاتون هستم.برنامه قندپهلووپاتوکفش اخبارشمارادنبال میکنم.یکی ازپدیده هاست....خواهشا من رادرلیست لینکهای وبتون قرار دهید من باافتخارشمارالینک کردم.خیلی خیلی دوستتان دارم آقای رفیع.محمدگرجی هستم اززنجان.حتماشهرماتشریف بیارید....

ایرانی

اخه نفهم اگه خایه داری اگه لای پاهات تخم داری که بعیده برو بگو هاشمی چقدر بیت المال رو بالا کشید چقدر دختر رو...بماند چقدر طلا به عربستان واسرائیل صادر کرد خایه نداری که اینار و بگی داشتی میگفتی چون میدونی میبرنت تیر اهن24 میکنن اونجات که جدت (بوزینه)یادت بیاد خود خاتمی چه گوهی خورد چرا اونا رو نمیگی وقتی توی دوره احمدی نژاد یکی 2شغل داشت مرتد میشد نمیشه حالا این حسن داس به دست اومد به یک نفر اندازه یک کابینه کار داد چرا از اینکه فقط ازچند شهر وزیر انتخاب کرد نمیگی قرار به این نبود که از همه شهرهاانتخاب کنه دوره احمدی نژاد گفتگو با امریکا حرام بود حالا حلال شد برو یک فکر به حال خودت کن با دروغهایی که به احمدی نژاد میگی اون خراب نمیشه به غیر ازاینا خودت فکر کن یک ذره انصاف داشته باش

امین خوش ساز

واکنش به نظر ایرانی!!: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مقوله ی ادب هم قابل تفکره........ فقط همین.

میثم

ای ناقلا! فقط برای احمدی نژاد می نویسی؟ خوب اگه آزاداندیشی برای بقیه هم بنویس دیگه.