آغاز دوران شیرین نامزدی

                                          

یکی از روزهای اردیبهشت عنبر سرشت، صبح علی الطلوع که نانوایی ها و کلّه پزی ها کرکره محل کسب خود را شدیداً بالا دادند؛ شاهد رفت و آمد مشکوکی افرادی به سمت وزارت کشور بودند که روزهای پیش از آن در آن حوالی آفتابی نشده بودند. لحظاتی نگذشت که روزنامه های کثیرالانتشار،اندک اندک بر پیشخوان کیوسک های روزنامه فروشی قرار گرفتند و تیتر درشت اکثرشان این بود که:«ثبت نام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد.»

یکی از نامزدها گفت: آخ جوووون!.....(بیش از اینها جونش را کشید که در اینجا جا نمی شود یا هم که ما جونش را نداریم جاش کنیم!) وی سپس در اولین گفت و گوی رسمی خود با خبرنگاران حاضر در صحنه اعلام کرد که بر این مژده گر جان فشانم، رواست.

ــ اگرچه که فعلاً  دو لنگت هواست! (این پارازیت را نفهمیدیم چه کسی از گوشۀ سالن گفت؛اما معلوم بود که منظورش معلوم نبودن چینش نهایی نامزدهاست که تا آنجا ممکن است تکلیف نامزدها را روشن کند که بعضی ها سریعاً برگردند ولایتشان!)

توصیۀ احتیاطی: بعضی از عزیزان دقت داشته باشند که این ثبت نام با برخی دیگر از ثبت نام های مردمی همانند نام نویسی در مدرسه، نیاز به پرداخت چیزی به اسم خودیاری مردمی و شهریه و امثالهم نیست؛ پول زیادی با خودشان به همراه نیاورند که در تهران، هر پنج شش دقیقه یکبار باید کیفشان را چک کنند. آدم خوب است سبکبار باشد.

بستۀ پیشنهادی: هنوز یک روز از آغاز ثبت نام گذشته است و ما جوجۀ یک روزه نیستیم که از بی تجربگی همچین خیال کنیم که دیگر وقت برای ارائۀ رهنمود نیست. هنوز تا شنبه که پایان ثبت نام است، وقت باقی است؛فلذا عرایضی راهگشا ردیف می کنیم. بی ضرر است:

1ــ عدم شلوغی: نامزدهای مشتاق ثبت نام برای خدمت بیشتر به مردم در قالب و قامت رئیس جمهوری، خیلی عجله نکنند که صف ثبت نام شلوغ پلوغ گرددو عرض کردیم سه چهار روز دیگر وقت هست. فقط آنهایی که گواهی پزشکی دارند و مثلاً به دلیل دیسک کمر نمی توانند زیاد سرپا بایستند، نام نویسی شان کمی جلو انداخته شود. ضمناً در ستاد انتخابات کشور می شود دستگاه نوبت دهنده گذاشت که هر داوطلبی به محض ورود موفقیت آمیزش، یک کاغذ نوبت بگیرد برود سرجاش بنشیند تا صداش کنند. چه کسی بود صدا زد سهراب؟(گویا نام یکی از نامزدها بوده است!)

2ــ لوح یادبود: به هرکس که ثبت نام می کند، پیشاپیش هنوز هیچی نشده،یک لوح تقدیر قشنگ بدهند که از وی به خاطر ثبت نامش تکر شده باشد. خیلی جسارت و توانمندی وعشق جگرسوز می خواهد که طرف قبول زحمت کرده باشد و بخواهد رئیس جمهور شود. با این که می داند حداقل تا دوسه سال باید رفع و رجوع کند. فلذا؛ جگر شیر نداری سفر عشق مرو!

3ــ همراهی والدین: ممکن است تک و توکی از نامزدها دچار صغرسن باشند. لهذا اگر با والدینشان بیایند که آنها بر خوبی ها و توانایی های فرزند رشیدشان گواهی بدهند و علت ثبت نام را ایجاد اشتغال برای وی ندانند؛ خیلی خوب است. کار شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت ها اندکی جلو می افتد. افتادگی آموز اگر طالب رأیی!

4ــ حضورخبرنگاران: ازآنجا که به هرحال در این جور مواقع، افراد گوناگونی از اقشار مختلف برای ثبت نام می آیند ــ که حتی خانوادۀ خودشان هم ممکن است به آنها گفته باشند: نرو که ملت می خندند!ــ و بعضاً حضورشان جالب توجه می باشد و اسنادش هم به صورت فیلم از سالهای گذشته موجود می باشد؛ بر جمیع خبرنگاران زبر و زرنگ است که در محل ثبت نام نامزدها حضور به هم برسانند و شکارگر لحظه های شیرین نامزدی بعضی از عزیزان باشند. خدا همه شان را برای خانواده حفظ کند.

 

/ 5 نظر / 51 بازدید
سارا

سلام من یه خبرنگار تازه واردم همیشه برنامه های شما رو دنبال کردم خیلی دوست دارم مطلب طنز بنویسم البته یه چیزای به مخم میاد ولی نمی تونم اونا رو به نوشته تبدیل کنم چی کار کنم ممنون میشم جواب بدین با تشکر به وبلاگم هم سر بزنید

دکتر

این اشتباه بود که ما جنس نر شدیم با ازدواجمان که دگر باره خر شدیم قوزی دگر نهاد به بالای قوزمان از آن زمان که صاحب نام پدر شدیم سلام حفظیات ما را هم بخوانید

vase shekar khand mishe vase roze mard mohamad solokio davat konid