شکرخند مرداد به شدت برگزار می شود!

       همه هست آرزویم که ببینم از تو رویی

                               چه زیان تو را که من هم برسم به آرزویی

       همه خوشدلند و مطرب بزند به تار چنگی

                           من از آن خوشم که چنگی بزنم به تار مویی

                           

در آستانۀ نیمۀ شعبان، زادروز فرخندۀ حضرت ولیعصر امام زمان(عج)؛ چهل و پنجمین محفل ادبی شعر طنز شکرخند برگزار می شود. این تقارن را به فال نیک می گیریم و در همین راستا نیز بر درجۀ غنی سازی میزان شادمانی مجلس خواهیم افزود.تا کور شود هر آن که نتواند دید.

به شایعات بدخواهان و اشخاص ناراحت  گوش نکنید. درست است که اولویت برای نشستن بر روی صندلی ها با دارندگان کارت عضویت باشگاه شکرخند است؛ اما چنین نیست که بی کارت ها روی زمین بمانند. هیچکس از این محفل دست خالی یا دست به یقه بیرون نخواهد رفت. هم در داخل سالن صندلی های سیار گذاشته می شود و هم در بیرون سالن صندلی و تلویزیون بزرگ ال سی دی قرار داده می شود. به هر حال، کاچی به از هیچی است. دوستان شاعر نیز که مجلس به یمن وجود آنها می چرخد، اگر هم کارت نداشته باشند، ما را دارند! دم در، آقای کتابدار یا خود من حهت راهنمایی دوستان طنزپرداز و چهره های مطرح ادبی و هنری، حضور به زور داریم.

محض اطلاع شما دوستان عزیزم عرض می کنم که من به عنوان طراح، مدیر و مجری ثابت  این برنامه، همراهی با طرح کارتی شدن موقت شکرخند برای نظم بخشی به آن را از سوی فرهنگسرا  تا شهریور ماه قول داده ام و تصمیم بعدی خود را برای ادامۀ این شب شعر و نحوۀ تداوم آن بعداً اعلام خواهم کرد. فعلاً مدارا و ملایمت برای استمرار این پاتوق ادبی طنز، هوشیاری و همت شایستۀ من و شما را می طلبد و نه عصبانی شدن و آب را گل آلود کردن برای ماهی گرفتن کسانی که با اصل برگزاری این جلسات انتقادی و شادمانۀ طنز مخالفند و به تعبیر مولا علی(ع) مثل استخوانی در گلویشان گیر کرده است.

در آغاز پنجمین سال برگزاری شب شعر طنز شکرخند، از محبت بی شائبه و لطف و صبوری  و درک والای شما قدردانی و تشکر می کنم و امیدوارم که در سایۀ همین صفا و صمیمیت میان من و شما، هیچکس نتواند خللی در برپایی ماهانۀ این محفل ایجاد کند. لبخند، خواست خداست و.....چراغی را که ایزد بر فروزد/ هر آن کس پف کند ریشش بسوزد!

 

زمان برگزاری: شنبه 2 امرداد 1389ــ رأس ساعت 5 بعداز ظهر به افق تهران

مکان برگزاری: کمافی السابق، ضلع شمال غربی پل سیدخندان، خیابان جلفا، فرهنگسرای هنر(ارسباران)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

توضیح وتوجه: برای اظلاع از گزارش شکرخند قبلی و عکس های آن می توانید به وبلاگ شکرخند   www.shekar-khand.blogfa.com  یا وبلاگ خانم ارمغان زمان فشمی مراجعه کنید. جفتش دوتاست!

تسلیت به دوست: اطلاع یافتیم که دوست طنزپرداز عزیزمان مهدی استاد احمد، داغدار از دست دادن پدر بزرگوار خویش است. از طرف خود و تمامی دوستان شکرخندی، مصیبت وارده را به ایشان تسلیت عرض نموده؛ از خداوند متعال برای آن فقیدسعید علوّ درجات و برای خانواده آن مرحوم صبر جمیل و اجر جزیل مسألت داریم.

/ 33 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بابک

جناب استاد(علامت تعجب) خسته نباشید قضیه قهر کردن آقای کاردان از شکرخند صحت دارد یا شایعه پراکنی خانم زمان فشمی هستش؟ البته به نظر من اگر به ایشان یک کارت جایزه بدید کدورت احتمالی رفع می شه، وگرنه می تونید کارتشون رو باطل کنید.

مهدی دانش(ترک میرزا)

سلام استاد[گل] کادوی تولدتان سنگین بود.زورم نرسید تا اینجا بیارمش! با اجازه در وبلاگ خودم مستقرش کردم. اگر فرصت کنید یا به قول خودتان برسید خوشحال میشوم در طنزومه پذیرای جنابعالی و دوستان و دوستدارانتان باشم[خداحافظ]

علی اصغرنجفی(اغو)

درودبراستادرفیع استاد تولدتون مبارک ایشالاصدوپنجاه ساله بشید.یعنی صدسال دیگه به عمرتون اضافه بشه[چشمک][نیشخند] کاشکی زودترفهمیده بودیم کادویی،شعری،چیزی.دست خالی اومدیم شرمنده[خجالت] حالااقلا این دوبیت بداهه ای روداشته باشید ----------- داش رضا گر زن بگیری ها،پشیمان می شوی گر نمی دانی، بدان درگیر بحران می شوی این سر بی درد خود را گر ببندی دستمال بی گمان(شرمنده ها)مجنون و حیران می شوی [گل][گل][گل]

قاصدک غریب

سلام تولد عید شما مبارک باشد . [هورا] انشا’ا... تولد صد سالگی

چیزکسرای قرن21

سلام بر مهدی دانش عزیز ... ای درود و صد مرحبا بر تو امتحان میکنم یک سه دو! - خوش به حال استاد که میرود خانه بخت چونکه دارد در بساطش طنز و خیالش تخت! - ای درود بر شاگرد این چنینی تو چنین شاگرد طناز کجا بینی مهدی دانش میدهد پند زن گیری و رضاخان میگوید پسر عجب گیری! و رضا چو ببیند شعرطنزت میرود تا اوج و زند پیش و پس به گمان مکزیکی"موج گوید که تو خودت استاد گشته ایی دلبند به کناری بنشین و به اشعارخود بزن لبخند چونکه مهدی دانش بگوید"رضا زن گیر باحساب سرانگشتی بیند شده دیر ! صبح فردا شاخ شمشاد میشود استاد زوج میشود تبریکات شدیدا شدید استاد! این تبریک خشک و خنک از سوی ساناز به رفیع تاکه باشد روزگاری بهر درماندگان طنزپرداز شفیع ! چیزکسرای قرن21 به استاد رضارفیع طناز متولد 6مرداد[پلک]

سلامت - رامشیر

بسم الله الرحمن الرحیم سلام باز هم سلامت - رامشیر وب تکونی کرده و بروز شده مطلب بروز شده ی اين هفته درباره ي گردو و نقش آن در کاهش چربی خون است با اومدنتون هم منو خوشحال میکنید و هم یه دلگرمی واسه ی من که همیشه به موقع وب رو بروز بشم خداحافظ

آهنگ-گر

سلام عمو رضا «کمی تا قسمتی جدی» شما رو توی وبلاگ آرش فرهنگ پژوه پیدا کردم. خوشحال میشم که قدم و قلم رنجه کنید به سر به دیوار وبلاگ قراضۀ من هم بزنید. با «از آسمان تا ... زیر زمین» به روزم.

ماهنی

[گل]سلام استاد خوب هستید [گل] من تمام مطالب وب شما رو خوندم عالللللللللللللی بود و بی کم و کاست قلم شیواتون همیشه به راه شعر های در قالب طنزتون محشر بودن ...از همه پستهاتون به روزترین و عالیترینش طنز نسبیت بود واقعا خوب حق مطلب رو به جا آوردین ...مخصوصا پیر مرد با اعصاش...[گل][خنده] شاد شاد شاد باشید

قاصدک غریب

سلام هنوز آپ نفرمودید؟ ولی من آپ فرمودم تشریف بیاورید.[لبخند]