برنامه ریزی شدید اللحن دولت

 

 خوشحالیم که به گفتۀ معاون اجرایی رئیس جمهور فعلی،هیچ مشکل خاصی در هماهنگی با نمایندۀ رئیس جمهور منتخب وجود ندارد و انتقال قدرت به دولت آینده، دارد به خوبی پیش می رود. البته رئیس جمهور منتخب خودش قدرت دارد. منظور از انتقال قدرت،تحویل دادن کلید ریاست جمهوری به ایشان است؛ که هر کسی پنج روزه نوبت اوست.

خیلی صمیمی:

                   دور محمود رفت و نوبت ماست

                                            تا بیاید حسن آقا هرجاست

تذکر چند نکته: هرچند که مسؤولان مربوطه، خودشان کارشان را بهتر از ما می دانند؛ اما بعید می دانم اشکالی داشته باشد که نا هم چیزی اگر به ذهنمان می رسد، بی هیچ ذهنیتی مطرح کنیم.

الف ــ تحویل کلید: درست است که آقای روحانی خودش کلید دارد،اما این کلید نمادین است. با نماد که نمی شود در اتاق محل استقرار رئیس جمهور را باز کرد. فلذا تحویل کلید فراموش نشود.

ب ــ تمیز کردن: بعد از رفتن هر مستأجری، معمولاً در و دیوار منزل تمیزکاری می شود تا اگر رنگ دیواری ریخته یا چیزی خراب شده،قبل از تحویل به مستأجر بعدی، اصلاح شود. اتاق رئیس جمهور هم از این قاعده مستثنی نیست. بد نیست تا زمان استقرار رئیس جمهور بعدی نرسیده، به این شرکت هایی که کارگر بریای تمیز کردن اطراف می فرستند،زنگ زده شود تا بیایند این کار را انجام دهند. به هر جال،یکی از بزرگان اهل تمیز/ قرار است بنشیند او پشت میز!

ت ــ یادگاری نوشتن: رئیس جمهور فعلی،قبل از ترک محل کار، روی یک کاغذی که زیر شیشۀ میز عزیزش می گذارد،به عنوان دوسه خطی یادگاری چیزی بنویسد. مثلاً: این میز که می بینی،گاه از تو و گاه از من/جاوید نخواهد ماند،خواه از تو و خواه از من!

موضوع بعدی: از خبر راجع به عرایض معاون اجرایی رئیس جمهور که بگذریم،بد نیست که چند کلمه ای هم از عرایض معاون بودجۀ معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بشنویم. ایشان گفتند:«دولت پیش بینی های لازم را برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی در ماههای آینده کرده است و قیمت این کالاها در ماههای آینده تغییری نمی کند.»ــ به نقل از جراید دارای مشکل کاغذ!

بستۀ پیشنهادی: خیلی خوب است که دولت سرکار، این قدر خاکی و اهل برنامه ریزی دقیق برای کنترل قیمت هاست که حتی برای ماههای آینده هم ــ با وجود آن که می داند خودش نیست ــ چنان قرص و محکم برنامه ریزی کرده که هیچ تغییر افزایشی در قیمت کالاهای اساسی مردم پبش نیاید. احسنت!.... در این راستا نیز عرایضی موجود است:

1ــ راحت بودن دولت: به نظر ما که دولت فعلی  به قدر کافی در این هشت سال، و به خصوص این یکی دو سال اخیر، در خصوص کنترل شدید کالاهای اساسی مردم زحمت کشیده و ملت دیگر راضی به زحمت بیشتر نیستند. الان دیگر وقت استراحت شان است. کل کابینه به اضافۀ رئیس کل بانک مرکزی، باید مسائل ماههای آینده را به کابینۀ رئیس جمهور آینده بسپارند و این قدر حرص و جوش نخورند. از پا در می آیند خدای نکرده!

2ــ  انتقال تجربیات: دولت سرکار، بد نیست که به جای نگران بودن افزایش قیمت ها برای ماههای آینده، چکیدۀ تجربیات ارزندۀ خود در خصوص شگردها و شیوه های کنترل شدید قیمت های کالاهای اساسی مردم ر،آن هم بدون داشتن سازمان برنامه و بودجه،ا به دولت بعدی منتقل کند.

احتیاج به توضیح ندارد که می تواند همه اش را به وساطت یک فلش مموری چند گیگ،داخل کامپیوتر رئیس جمهور بعدی بریزد. فقط رئیس جمهور منتخب،دقت نماید که حتماً کامپیوترش آنتی ویروس قوی داشته باشد تا یک وقت ویروسی نشود. الآن همۀ کامپیوترها دارند. رئیس جمهور که به طریق اولی باید داشته باشد. یک آنتی ویروس قوی کلیدی!

/ 19 نظر / 35 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم السادات

استاد ! پست " برنامه ریزی شدید اللحن دولت " را خواندم و باز از کلامتان لذت بردم. تعبیرتان از " مستاجر " بسیار زیبا و دلنشین بود.دیگر اینکه " با نماد که نمی شود دری را باز کرد " شاید در جایگاه خودش ضرب المثلی باشد بس پر کاربرد و علی الخصوص در اوضاع قندین فعلی که روزگار فنداغ است برای آرام نمودن کودک پرهیاهوی ملت! جسارتا استاد در زمان تایپ مطلب ، چند جایی دکمه های کلیدستان (کیبورد ) رایانه تان چموشی کرده اند و توقف بیجایشان ، ممانعت از کسب متنی خالص نموده اند!!! چنانچه در کسوت " بازرس " به محصول شیرین باغ کلیدستانتان سری بزنید ، بر من حقیر و جمیع خوانندگانی که حق نظر دارند، منت نهاده اید! ایام به کام.

صنم

سلام پيشنهاد هأي من براي قند پهلو ١-اول هر برنامه بگين روند مسابقه چجوريه.. اين كه چند تا حلقه است رو فهميديم ولي اينكه فينال چجوريه و يا قراره برنده هاي گروه ها با هم رقابت كنند يا جيز ديگه ما هنوز نفهميدم

صنم

٢-توي اينترنت برا تبليغ و حتي معرفي يا نظر سنجي در مورد برنامه أتون پيج بسازين.. فقط كافيه اسم راديو ٧ رو تو اينترنت سرچ كنيد تا بفهميد چي ميگم ٣-لطفا بي خيال أون كمربند با سگك گرد بشين...يه جورايي شناسنامه رضا رفيع شده! هر شب كت رو عوض مي كنيد ولي شلوار و كمربند همونه! ببخشين ركم..ولي دوست دارم برنامه محبوبم با رعايت نكات ريز محبوب همه بشه يه چيز ديگه در مورد شما ، حس ميكنم يه جاهايي خيلي به خودتون زيادي فشار مياريد ...برادر من مگه مجبوري هر شب اين جمله سختو بگي كه مواظب قندان پر لبخند لبتون يا يه چيزي تو اين مايه ها! باشيد؟!!

کرباسی آرانی

سلام ضمن مطالب فوق برای رضا رفیع طناز طنز کشور پیشنهاد می شود از ملا نصرالدین که برادر ملا احمد نراقی بود که به لحاظ شرایط دوره فتحعلی شاه و جنگ ایران و روس و قرارداد هایی با فرانسه و انگلیس که سرزمین قفقاز و آران از ایران جدا شد هر چند که روحانیون با فتحعلی شاه بودند ولی دول استعماری و و هابیون به شیعه تاختند ومخالف وی شدند بخصوص که کربلا و نجف را تخریب و صدها نفر را کشتند و حتی شیخ انصاری چند سال به ایران آمد و حوزه علمیه نجف بسته شد و کتابها را آتش زدند که ملا نصرالدین با علماو مردم بدین طریق با طنز ارتباط ایجاد می کردلذا ایشان یکی از مبارزین بود که تاکنون به نقش ایشان در تاریخ پرداخته نشده است و حتی سمیناری حتی کوچک برگزار نشده است.

طرفدار قندپهلو

سلام برنامه قندپهلوبسسسسسيارزيباست من خيلي طنزدوست دارم طبعشودارم ولي نميتونم يه شعر درست حسابي بگم منو راهنمايي كنيد برنامه قندپهلو رو حتماحتما ادامه بديد حيفه مخصوصاشما وآقاي شكيبا حرف نداريدبازم ممنون

گل ياس

سلام برنامه قندپهلو خيلي خيلي جالبه كاش ازخانم هاي طنز پرداز هم استفاده مي كرديد اززحماتتون ممنون من دبير رياضيم قابل بدونيد واز وبم ديدن كنيد ممنون

آناهيتا

من علافه ي زيادي به شعر نداشتم اما با خوندن شعرهاي طنز قند پهلو نظرم عوض شد اميدوارم هميشه شعرهاي طنز بنويسيد[چشمک] لطفا نظر من و تاييد كنيد و حذفش نكنيد و پاسخ من و بديد هرچي دلتون خواست بنويسيد فقط دوست دارم بدونم شما نظرم و خوندين [خداحافظ]

رویا

سلام .کارتون واقعا فوق العاده است .من الان 14 سالمه به نظرتون اگه بخوام یه شاعر بشم و از الان تلاش کنم میتونم .اخه من ازبچگی شعر رو دوس داشتم وبرنامه قند پهلو علاقه ام رو بیشتر کرد.ممنون میشم اگه جواب بدید.[گل]

رویا

سلام چرا جواب ندادین.واسم مهم بوده که پرسیدم. اگه میشه یه بار دیگه نوشتمو بخونیدو جواب بدین.اگه از 14 سالگی شروع کنم میتونم شاعر خوبی بشم یا نه.لطفا جواب بدین لطفا.

شکر دور

نمک چهره تون به خاطر نمک تربته خوش به حالتون تو دل برو هستین ایشاله هیچ وقت مغرور نشید.