شکرخند خرداد ماه برگزار می شود
ساعت ٤:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٤   کلمات کلیدی:

ای پستۀ تو خنده زده بر حدیث قند

مشتاقم از برای خدا یک شکر بخند

کور باش و دور باش!......بدینوسیلۀ به اطلاع اهالی شهر می رساند که پنجاه و سومین شب شعر طنز شکرخند در روز شنبه ٧ خردادماه(یعنی طبق قرار همیشگی مان،شنبۀ اول هر ماه)، ساعت ۵ بعداز ظهر در فرهنگسرای هنر(ارسباران) به شدت هرچه تمامتر برگزار می شود.

رویکرد این محفل ادبی در آستانۀ پنجمین سال برگزاری اش، کماکان، حرکتی آرام و سازنده در مسیر ارائۀ طنز ی فاخر با شعار همیشگی «تبسم همراه با تفکر» است(که عده ای بعدها از آن در وبلاگشان به عنوان شعار خود استفاده کردند و ما از این بابت خوشحالیم.)

 در این مسیر نیز سعی ما بر آن است تا همچنان به سمت اشعار طنز مبتنی بر ادبیات قوی این سرزمین و به دور از هرگونه جوزدگی و سطحی نگری و تندروی حرکت کنیم. هرچند که منجر به ریزش موی بعضی ها شود که به ساختن اشعار بلوتوثی برای داخل مترو و شبکۀ زیرزمینی علاقه مندند!...خب باشند؛ اشکالی ندارد. جاهای دیگری برای پذیرش و ارائۀ این گونه کارها هست. متاع این و آن بی مشتری نیست/گروهی این، گروهی آن پسندند!

توضیح لازم این که عطف به صحبت هایی که در جلسه پیشین شد، ابتدا دارندگان کارت عضویت داخل سالن می شوند که حتماً صندلی داشته باشند؛ و سپس عزیزان بی کارت ــ که به هر علتی دنبال گرفتن کارت عضویت از فرهنگسرا نرفتند ــ اذن دخول می یابند. چه می شود کرد. جای تنگ، مسؤولان فرهنگسرا را به فکر اتخاذ این تصمیمات وادار کرده که خیلی شلوغ نشود. بیشتر برنامه های به اصطلاح فرهنگی، مشکل کمبود مخاطب دارند که به ضرب پذیرایی و ساندیس و کلوچه جذب می کنند؛ شکرخند با مشکل زیادی جمعیت در حال تکثیر که همه شان نیز اهل ادب و فرهنگ و علاقه مند به طنز سنگین و فاخر  که گردانندگان اصلی برنامه اند و معتقد به همراهی تفکر با تبسم.

زمان: شنبه ٧/٣/١٣٩٠ ــ ساعت ١٧

مکان: ضلع شمال غربی پل سیدخندان،خیابان جلفا

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

قابل توجه دوستان اهل طنز: از آنجا که برخی از دوستان عزیز،کراراً از زمان پخش برنامۀ طنز من از تلویزیون می پرسند؛ به اطلاع این قبیل دوستان می رسانم که روزهای شنبه و پنجشنبه ساعت ٩ صبح و روزهای سه شنبه ساعت ٣٠/٧ صبح از شبکۀ تهران(شبکه پنج)،با بخشی به نام«پاتوکفش اخبار» در برنامه صبحگاهی سلام تهران ــ که تیتراژ انیمیشنی مشخصی هم دارد ــ خدمت می رسم.حالا تا کی، خدا می داند و برخی از بنده های خدا!..... این هم از این!