برگزاری شکرخند با یک هفته تأخیر ناخواسته!
ساعت ٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/٦   کلمات کلیدی:

 با سلام به دوستان شکرخندی و علاقه مندان به این محفل ادبی شعر طنز شکرخند که شنبۀ اول هرماه، پیگیر این برنامه اند. جلسۀ این ماه نیز علی القاعده می بایست که روز شنبه 7 اسفند برگزار می شد که به دلیل اصابت جشنوارۀ موسیقی فجر و اختصاص سالن فرهنگسرای ارسباران به این برنامه کشوری، به ناچار مجبور شدیم که به نفع موسیقی عقب نشینی کنیم. از اینرو پنجاه و یکمین جلسۀ شکرخند با یک هفته تأخیر ناخواسته، روز شنبه 14 اسفندماه جاری برگزار خواهد شد. حاضرین در وبلاگ به اطلاع غایبین برسانند که بنده های خدا، اول هفته ای، علاف نشوند.

این نکته را هم که بعضی از دوستان از طریق کامنت گذاری های خود پرسیدند، عرض کنم که ورود به شکرخند برای عموم ملت آزاد است و نیازی به کارت نمی باشد؛ اگرچه برخی جوسازان باز چنین چو بیندازند که ورود به شکرخند، کارت می خواهد. خیر، برطبق آخرین اخبار واصله، شکرخند آزاد شد!.... نیاز به خرید بلیت هم نیست. اگر تصمیمی در این راستا گرفته شود، سال دیگر خواهد بود و از طریق مجاری رسمی خودش اعلام هم خواهد شد. پس با خیال راحت در آخرین شکرخند سال حضور به هم رسانید تا با هم به استقبال تحویل گرفتن سال جدید برویم. با لبخندهایی که بر لبان شما نقش می بندد. ولو لبخندهایی از سر درد......اما؛ ملالی نیست که حضرت حافظ گفت: با دل خونین، لب خندان بیاور همچو جام.......و الی آخرش!

پس وعدۀ قشنگ ما و شما:

زمان: شنبه، 14 اسفند 1389، ساعت 4 بعد ازظهر به افق تهران

مکان: همان جای همیشگی؛ ضلع شمال غربی پل سیدخندان،خیابان جلفا،فرهنگسرای هنر(ارسباران)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پاسخی به سؤالات دوستان:

از آنجا که بعضی از دوستان علاقه مند به طنز،با کامنت های خصوصی و عمومی

خود از ساعات حضور من در رادیو و تلویزیون می پرسند؛ خدمت با سعادت این دسته از عزیزان عرض می کنم که علی العجاله این حضور به زور، به سه گونه می باشد:

1ــ به صورت هفته درمیان(یعنی یک هفته هست، یک هفته نیست!) در رادیو جوان، در برنامه ای به نام«جوانی دربست» در آیتمی کوتاه با عنوان«پا تو کفش اخبار» که معمولاً ساعت ١٠ و ١٠ دقیقه پیش ازظهر به صورت زنده و فی البداهه اجرا می شود.

2ــ برنامۀ«اینجا شب نیست»(یا برج مراقبت) رادیو جوان که ساعت 12 شب تا 2 بامداد از رادیو پخش می شود و بنده حوالی ساعت 1/30 بامداد آفتابی می شوم. در آیتمی با عنوان:«کمی تاقسمتی جدی» که موضوعی است. (اینجا شب نیست، وبلاگی هم به همین نام دارد که می توانید مراجعه کنید و بیشتر کسب اطلاع نمایید.)

3ــ روزهای شنبۀ هر هفته در برنامۀ «سلام تهران» شبکه پنج سیما(شبکۀ تهران) که حضور زندۀ من بین ساعت ٩ تا ٣٠/٩دقیقۀ صبح است. خود این برنامه که ظاهراً از 7 صبح شروع می شود. این حضور من نیزبنا به اصرار سردبیر و تهیه کنندۀ این برنامه و پیامک های مخاطبان عزیزی است که با استقبال خود نشان دادند که نیاز مبرم به لبخند دارند. همان حرفی که همیشه زده ام و از طنز به عنوان کمک های اولیۀ روحی نام برده ام.

4ــ یک برنامۀ تولیدی با عنوا«حرف تو حرف» نیز از همین اسفندماه پخشش از رادیو جوان آغاز خواهد شد که هر شب خواهد بود و اجرای تمام آن با من و همایون حسینیان است و زمان دقیق پخشش بعداً اعلام خواهد شد. این بود خلاصۀ اخبار!.....