برنامه ریزی شدید اللحن دولت
ساعت ۸:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٤   کلمات کلیدی:

 

 خوشحالیم که به گفتۀ معاون اجرایی رئیس جمهور فعلی،هیچ مشکل خاصی در هماهنگی با نمایندۀ رئیس جمهور منتخب وجود ندارد و انتقال قدرت به دولت آینده، دارد به خوبی پیش می رود. البته رئیس جمهور منتخب خودش قدرت دارد. منظور از انتقال قدرت،تحویل دادن کلید ریاست جمهوری به ایشان است؛ که هر کسی پنج روزه نوبت اوست.

خیلی صمیمی:

                   دور محمود رفت و نوبت ماست

                                            تا بیاید حسن آقا هرجاست

تذکر چند نکته: هرچند که مسؤولان مربوطه، خودشان کارشان را بهتر از ما می دانند؛ اما بعید می دانم اشکالی داشته باشد که نا هم چیزی اگر به ذهنمان می رسد، بی هیچ ذهنیتی مطرح کنیم.

الف ــ تحویل کلید: درست است که آقای روحانی خودش کلید دارد،اما این کلید نمادین است. با نماد که نمی شود در اتاق محل استقرار رئیس جمهور را باز کرد. فلذا تحویل کلید فراموش نشود.

ب ــ تمیز کردن: بعد از رفتن هر مستأجری، معمولاً در و دیوار منزل تمیزکاری می شود تا اگر رنگ دیواری ریخته یا چیزی خراب شده،قبل از تحویل به مستأجر بعدی، اصلاح شود. اتاق رئیس جمهور هم از این قاعده مستثنی نیست. بد نیست تا زمان استقرار رئیس جمهور بعدی نرسیده، به این شرکت هایی که کارگر بریای تمیز کردن اطراف می فرستند،زنگ زده شود تا بیایند این کار را انجام دهند. به هر جال،یکی از بزرگان اهل تمیز/ قرار است بنشیند او پشت میز!

ت ــ یادگاری نوشتن: رئیس جمهور فعلی،قبل از ترک محل کار، روی یک کاغذی که زیر شیشۀ میز عزیزش می گذارد،به عنوان دوسه خطی یادگاری چیزی بنویسد. مثلاً: این میز که می بینی،گاه از تو و گاه از من/جاوید نخواهد ماند،خواه از تو و خواه از من!

موضوع بعدی: از خبر راجع به عرایض معاون اجرایی رئیس جمهور که بگذریم،بد نیست که چند کلمه ای هم از عرایض معاون بودجۀ معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بشنویم. ایشان گفتند:«دولت پیش بینی های لازم را برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی در ماههای آینده کرده است و قیمت این کالاها در ماههای آینده تغییری نمی کند.»ــ به نقل از جراید دارای مشکل کاغذ!

بستۀ پیشنهادی: خیلی خوب است که دولت سرکار، این قدر خاکی و اهل برنامه ریزی دقیق برای کنترل قیمت هاست که حتی برای ماههای آینده هم ــ با وجود آن که می داند خودش نیست ــ چنان قرص و محکم برنامه ریزی کرده که هیچ تغییر افزایشی در قیمت کالاهای اساسی مردم پبش نیاید. احسنت!.... در این راستا نیز عرایضی موجود است:

1ــ راحت بودن دولت: به نظر ما که دولت فعلی  به قدر کافی در این هشت سال، و به خصوص این یکی دو سال اخیر، در خصوص کنترل شدید کالاهای اساسی مردم زحمت کشیده و ملت دیگر راضی به زحمت بیشتر نیستند. الان دیگر وقت استراحت شان است. کل کابینه به اضافۀ رئیس کل بانک مرکزی، باید مسائل ماههای آینده را به کابینۀ رئیس جمهور آینده بسپارند و این قدر حرص و جوش نخورند. از پا در می آیند خدای نکرده!

2ــ  انتقال تجربیات: دولت سرکار، بد نیست که به جای نگران بودن افزایش قیمت ها برای ماههای آینده، چکیدۀ تجربیات ارزندۀ خود در خصوص شگردها و شیوه های کنترل شدید قیمت های کالاهای اساسی مردم ر،آن هم بدون داشتن سازمان برنامه و بودجه،ا به دولت بعدی منتقل کند.

احتیاج به توضیح ندارد که می تواند همه اش را به وساطت یک فلش مموری چند گیگ،داخل کامپیوتر رئیس جمهور بعدی بریزد. فقط رئیس جمهور منتخب،دقت نماید که حتماً کامپیوترش آنتی ویروس قوی داشته باشد تا یک وقت ویروسی نشود. الآن همۀ کامپیوترها دارند. رئیس جمهور که به طریق اولی باید داشته باشد. یک آنتی ویروس قوی کلیدی!