آغاز دوران شیرین نامزدی
ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٢٢   کلمات کلیدی:

                                          

یکی از روزهای اردیبهشت عنبر سرشت، صبح علی الطلوع که نانوایی ها و کلّه پزی ها کرکره محل کسب خود را شدیداً بالا دادند؛ شاهد رفت و آمد مشکوکی افرادی به سمت وزارت کشور بودند که روزهای پیش از آن در آن حوالی آفتابی نشده بودند. لحظاتی نگذشت که روزنامه های کثیرالانتشار،اندک اندک بر پیشخوان کیوسک های روزنامه فروشی قرار گرفتند و تیتر درشت اکثرشان این بود که:«ثبت نام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد.»

یکی از نامزدها گفت: آخ جوووون!.....(بیش از اینها جونش را کشید که در اینجا جا نمی شود یا هم که ما جونش را نداریم جاش کنیم!) وی سپس در اولین گفت و گوی رسمی خود با خبرنگاران حاضر در صحنه اعلام کرد که بر این مژده گر جان فشانم، رواست.

ــ اگرچه که فعلاً  دو لنگت هواست! (این پارازیت را نفهمیدیم چه کسی از گوشۀ سالن گفت؛اما معلوم بود که منظورش معلوم نبودن چینش نهایی نامزدهاست که تا آنجا ممکن است تکلیف نامزدها را روشن کند که بعضی ها سریعاً برگردند ولایتشان!)

توصیۀ احتیاطی: بعضی از عزیزان دقت داشته باشند که این ثبت نام با برخی دیگر از ثبت نام های مردمی همانند نام نویسی در مدرسه، نیاز به پرداخت چیزی به اسم خودیاری مردمی و شهریه و امثالهم نیست؛ پول زیادی با خودشان به همراه نیاورند که در تهران، هر پنج شش دقیقه یکبار باید کیفشان را چک کنند. آدم خوب است سبکبار باشد.

بستۀ پیشنهادی: هنوز یک روز از آغاز ثبت نام گذشته است و ما جوجۀ یک روزه نیستیم که از بی تجربگی همچین خیال کنیم که دیگر وقت برای ارائۀ رهنمود نیست. هنوز تا شنبه که پایان ثبت نام است، وقت باقی است؛فلذا عرایضی راهگشا ردیف می کنیم. بی ضرر است:

1ــ عدم شلوغی: نامزدهای مشتاق ثبت نام برای خدمت بیشتر به مردم در قالب و قامت رئیس جمهوری، خیلی عجله نکنند که صف ثبت نام شلوغ پلوغ گرددو عرض کردیم سه چهار روز دیگر وقت هست. فقط آنهایی که گواهی پزشکی دارند و مثلاً به دلیل دیسک کمر نمی توانند زیاد سرپا بایستند، نام نویسی شان کمی جلو انداخته شود. ضمناً در ستاد انتخابات کشور می شود دستگاه نوبت دهنده گذاشت که هر داوطلبی به محض ورود موفقیت آمیزش، یک کاغذ نوبت بگیرد برود سرجاش بنشیند تا صداش کنند. چه کسی بود صدا زد سهراب؟(گویا نام یکی از نامزدها بوده است!)

2ــ لوح یادبود: به هرکس که ثبت نام می کند، پیشاپیش هنوز هیچی نشده،یک لوح تقدیر قشنگ بدهند که از وی به خاطر ثبت نامش تکر شده باشد. خیلی جسارت و توانمندی وعشق جگرسوز می خواهد که طرف قبول زحمت کرده باشد و بخواهد رئیس جمهور شود. با این که می داند حداقل تا دوسه سال باید رفع و رجوع کند. فلذا؛ جگر شیر نداری سفر عشق مرو!

3ــ همراهی والدین: ممکن است تک و توکی از نامزدها دچار صغرسن باشند. لهذا اگر با والدینشان بیایند که آنها بر خوبی ها و توانایی های فرزند رشیدشان گواهی بدهند و علت ثبت نام را ایجاد اشتغال برای وی ندانند؛ خیلی خوب است. کار شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت ها اندکی جلو می افتد. افتادگی آموز اگر طالب رأیی!

4ــ حضورخبرنگاران: ازآنجا که به هرحال در این جور مواقع، افراد گوناگونی از اقشار مختلف برای ثبت نام می آیند ــ که حتی خانوادۀ خودشان هم ممکن است به آنها گفته باشند: نرو که ملت می خندند!ــ و بعضاً حضورشان جالب توجه می باشد و اسنادش هم به صورت فیلم از سالهای گذشته موجود می باشد؛ بر جمیع خبرنگاران زبر و زرنگ است که در محل ثبت نام نامزدها حضور به هم برسانند و شکارگر لحظه های شیرین نامزدی بعضی از عزیزان باشند. خدا همه شان را برای خانواده حفظ کند.

 


کلید گم گشته،خودرو وا نمیشه!
ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۸   کلمات کلیدی:

                             

ما و سایر ملت که هرچه در این هفشده ماه آزگار، حنجره مان را خسته و دچار استهلاک کردیم؛ هیچ افاقه نکرد که نکرد. فقط خرج خودمان را بالا برد که تا الآن، چندین بار به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردیم. توصیۀ همه شان هم این بوده که کمتر داد بزنیم. اگر داد این است،بیداد چیست؟

حالا ما هیچ؛ ولی الان کار به جایی کشیده که اعصاب وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت به هم ریخته و ما راضی به این فقره نیستیم. ایشان در کمال ناراحتی،زبان به گله گشادند و گفتند که:«رئیس جمهور به بلاتکلیفی قیمت گذاری خودرو پایان دهد.»

ــ حیف که فرصتی برای برکناری جناب وزیر نیست!...(این جملۀ معترضانه را نفهمیدیم کی گفت.  هر که بود،یحتمل آدم رندی بود. چون تا پنجره را باز کردیم پاسخ کوبنده ای بدهیم، زده بود به چاک!)

باری؛ به هرجهت، الآن وضعیت قیمت گذاری شفاف خودرو قفل کرده و جوری که بویش می آید، ظاهراً کلیدش هم باید گم و گور شده باشد.

در راستای  کلید و قفل خودرو:

           کلید گم گشته و در وا نمیشه

                                           اگر پیدا بشه هم جا نمیشه!

            اگر دیروز می شد وا و جا شه

                                         همون دیروز بود،حالا نمیشه! 

بستۀ پیشنهادی: درست است که هر قفلی یک کلیدی دارد و هر کلیدی به قفل خودش می خورد؛ اما این دلیل نمی شود که هر قفلی را هر کسی و هر کلیدی بتواند باز کند. فلذا در راستای باز کردن قفل قیمت خودرو،لازم است که ما نیز به سهم خود کمک های اولیۀ خود را ارائه دهیم:

1ــ قفل شناسی: به دقت ملاحظه شود که قفل قیمت های خودرو، دارای رمز و پسورد و از این جور سوسول بازی ها نباشد. اگر بود،آنگاه بررسی شود که پسوردش دست کیست؟ و اگر کاشف به عمل آمد که دست کیست؛ تحیقق و تفحص گردد که حالا طرف،کجا می گردد و در خانۀ کیست؟

2ــ موضوع مناظره: به قدری الآن باز کردن قفل بخت قیمت خودروها موضوعیت دارد و بحث روز است که به نظر من در مناظره های تلویزیونی نامزدهای ریاست جمهوری امسال،یک قفل روی میز مناظره بگذارند و از نامزدها بخواهند که اگر راست می گویند، آن را باز کنند. سایر قفل ها پیشکش!

3ــ استفاده از قفل شکن: همۀ شما قطعاً فیلترشکن دیدید. خب چرا از نوع قفل شکن آن استفادۀ بهینه نکنیم؟ از کسانی که در امور مربوط به فیلترینگ و فیلترشکن تخصص بالایی دارند و تمامی همّ و غم و هوش و حواسشان به همین چیزهاست؛ تقاضا کنیم که لااقل برای خدا در این زمینه ورود پیدا کنند. قفل شکنی عرضه کنند که دولت بتواند به مدد آن قفل قیمت خودروها را بشکند و اعلام کند که: ما می توانیم!

 

 


اولین شکرخند 92 برگزار می شود
ساعت ٩:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٥   کلمات کلیدی:

سلام بر تمامی دوستان شکرخندی؛ امید که سال خوبی را شروع کرده باشید و در ادامه،موفق تر از همیشه باشید. خوشحالم به اطلاع برسانم که نخستین شکرخند سال جدید(شکرخند72)، طبق قرار ثابت و همیشگی این محفل که شنبۀ اول هر ماه است؛ روز شنبه 7 اردیبهشت برگزار می شود.  همچون سنوات گذشته در همان فرهنگسرای ارسباران. منتهی از آنجا که باید سالن را ساعت 7 برای برنامۀ بعدی فرهنگسرا تحویل دهیم، مجبوریم که شکرخند را رأس ساعت 4 بعداز ظهر شروع کنیم.

کماکان ورود برای همگان آزاد است و اگر قرار بر کارتی بودن یا بلیتی شدن شکرخند در سال جاری باشد، با دوستان شکرخندی درمیان گذاشته خواهد شد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

زمان شکرخند: شنبه 1392/2/7 ــ ساعت 4 بعد از ظهر

مکان شکرخند: ضلع شمال غربی پل سیدخندان،خیابان جلفا، فرهنگسرای ارسباران